ÇOCUKLAR ÖLÜRKEN...    20-08-2015


Siirt’te 8 şehit… Son 30 günde 60 şehit….

Enerji Bakanı dün polis lojmanlarından çıkan HDP oylarını analiz etti.

Bakan Bey telin havasıyla yaptığı konuşmasında “PKK polisimizi katlediyorken polis lojmanından HDP’ye oy çıkıyorsa orada bir düşünmek lazım” dedi.

AK Parti’nin piyasaya sürdüğü kalemşörlerden biri şöyle yazdı:

“Akan kanın sorumlusu HDP’ye oy verenlerdir. Şimdi üzülmeye hakları yok hepsi şerefsizdir, katildir, namussuzdur...”

PKK terörüne karşı HDP’nin daha net, kararlı ve sert tavır alması noktasında bu zevatla hemfikirim.

Kaldı ki PKK kanlı saldırılarına devam ederse HDP’nin varlık amacı ortadan kalkacak ve HDP’nin 7 haziranda büyük bir destek bulduğu Türkiyelileşme projesi doğar doğmaz tabuta konacak.

Bu başka mevzu...

Ama meseleyi şirazesinden çıkarıp HDP’ye oy verenlere yönelik demagoji yüklü, ucuz bir linç kampanyasına dönüştürür, gencecik çocukların bayrağa sarılı tabutlarını sınırlı zekanla başlattığın

“HDP’ye oy veren ellerim kırılsın” projesine alet etmeye kalkarsan işte orada adama “Bir dur bakalım” derler.

Evvela şunu bir bilin: “Çözüm Süreci” devam ederken bölgede asayiş PKK’ya teslim edilirken eleştirenleri vatan haini ilan edenlerin bugün vatanseverlikten bahsetmesi mümkün değildir.

Türkiye kan gölüne dönmüşken HDP’ye ağzına geleni söylerken 13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AK Parti’de tek satır kabahat bulamayan birinin haktan, adaletten bahsetmesi de mümkün değildir.

Bu ülkenin çocukları her gün birer ikişer can veriyorken kurduğu cümlelerin içinde “oy” ifadesi geçirerek bilinçaltındaki muhasebeyi dışa vuran birinin bugün şeref kavramından bahsetmesi ise imkansızdır.

Her şeyi çok çabuk unutan balık hafızalı bir millet olabiliriz ama bu bize kuş beyinli muamelesi yapabileceğiniz anlamına gelmez.

Enerji Bakanı’nın, polis lojmanından çıkan HDP oyları üzerine yaptığı analize gelince...

Ne dersiniz Sayın Bakan HDP’ye oy veren birçok insan gibi o lojmanın sakinleri de uğruna sürekli ölünen değil üzerinde barış içinde, huzurla kardeşçe yaşanabilen bir vatan istiyor olabilirler mi?

30 yıl boyunca gözlerinin önünden geçen meslektaşlarının ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutunu düşünüp, hiçbir şeyin değişmediğini görerek “Belli mi olur belki de barışı getirmenin yolu budur” demiş olabilirler mi?

AK Partili değilsen darbecisin...

AK Partili değilsen paralelcisin...

Şimdi de AK Partili değilsen...

PKK’lısın öyle mi?

Yeter be!

Biz ne olduğumuzu biliyoruz, darısı sizin de başınıza!