ŞEHİTLE REKLAM!    17-09-2015


Bu ülkede... Devleti yöneten büyüklerimiz vatan borcunu kredi kartıyla 12 taksitle ödenebilecek hale getirip kendi çocuklarını sağlama aldıktan sonra garibanın, fakir fukaranın gözünün içine bakıp “Gerekirse bu vatan için evlatlarımızı feda edeceğiz” demedi mi?

Bu ülkede... Çocuklarının pisi pisine can vermelerine isyan eden şehit ailelerine bizzat devlet büyüklerimiz karaktersiz” diyerek hakaret etmedi mi?

Bu ülkede... Devletin en zirvesindeki büyüğümüz bir elinde mikrofon bir elinde bayrağa sarılı tabut şehit cenazesini siyasi parti mitingine çevirmedi mi?

Bu ülkede... Daha bıyığı yeni terlemiş kuzusunu tabuta sokan aileler filanca devlet büyüğüne hakaret etti diye tutuklanmadı mı?

Bu ülkede... Gazete binası basıp “Hepimiz bu vatan için ölmeye hazırız” diyerek kahramanlık yapan zırtonun bedelli askerlik yaptığını öğrenmedik mi?

Bir kaymakam dün şehit evine kamera ordusuyla gidip patlayan flaşlar eşliğinde şehidin ana babasına hayatları boyunca aldıkları en acı haberi verdi: “Oğlunuz şehit oldu.” Yetmedi, kaymakamlığın resmi internet sitesi üzerinden o acı anın fotoğrafları paylaşıldı: “Şehidimizin acı haberi Kaymakamımız ve devlet yetkililerimiz tarafından ailesine bildirildi.”

Şehit haberi üzerinden kendi reklamını yapmaya çalışan o kaymakama kızmayın. Şehidin sömürülmesi, şehit ailesine saygısızlık, şehitler üzerinden propaganda... Kaymakam Bey amirlerinden ne görüyorsa onu yapıyor.