YA BENİM OLURSUN YA DA BEYAZ TOROS'UN    22-10-2015


33 kişinin hayatını kaybettiği Suruç’ta kendini patlatan canlı bomba için “Yakaladık” diyen Başbakan Davutoğlu yine bir gafa imza attı:
Başbakan Van’da yaptığı konuşmasında şöyle dedi:
“AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, Beyaz Toroslar dolaşacak...”

“Bu millete sevdalıyız” diye başlayan aşk “Ya benim olursun ya da Beyaz Toros’un” noktasına geldi ki bir sonraki aşamada olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Yahu isminin başında “profesör” yazan, namı “hoca” olan biri böyle bir laf eder mi?
Beyaz Toros, “katil” demek, “terörist” demek, “alçak” demek, “kalleş” demek, devlet adına devletin en kutsalı olan millete zulmeden “hain” demek...
Siyasi rekabette olması beklenen asgari nezaketi geçtim, sokaktan geçen birini çevirip yüzüne söylesen kavga çıkar.

Başbakan farkında değil sanırım bu sözleriyle “AK Parti dışında kim iktidar olursa olsun cinayet işleyecek, işkence yapacak” diyor...
Ne yani, bir tek AK Parti “legal siyasi parti” onun dışındakilerin hepsi illegal yapılanmalar mı?

“Beyaz Toros” söyleminde ölçüyü kaçırdığını muhtemelen kendi de anladı ki Davutoğlu birkaç saat sonra sözlerini düzeltmeye çalıştı. 
“Benim oradaki ifademi herkes dikkatli okusun. Sadece 90’lı yıllarda, teröre açık destek veren çevreler ‘90’lı yıllara dönmek istiyor AK Parti diye ithamda bulundular. Yani 90’lı yılların sembollerinden biridir Beyaz Toros. Faili meçhulleri bu ülkede AK Parti bitirdi. Hiç kimseyi tehdit etmedim. Şunu söyledim, ama birileri savaş baronları, terör baronları ve bunların varlığından destek alan Beyaz Toros sembolüyle anılan çevreler, birbirini destekleyen çevreler. Her iki varlığı da ülkede tesirsiz hale getiren AK Parti iktidarıdır...”

Aslında Başbakan haklı, kim bitirdi bilmiyorum ama faili meçhuller dönemi bitti.
Faili meşhurlar dönemi başladı!
Katiller, teröristler, organize suç şebekesi liderleri, canlı bombalar ellerini kollarını sallayarak geziyorlar aramızda.
Son 3 ayda terör 500’e yakın insanımızın canını aldı.
Faili meçhuller dönemini bitiren partinin liderinin açıkladığı failler kimler?
Savaş baronları, terör baronları...
Kimdir onlar?
Belli değil.
Yani?
Meçhul!

Allah aşkına yeter artık.
Sanal düşmanlar yaratıp bunlarla savaşıyormuş gibi yaparak milleti kandıracağınıza aramızda dolaşan IŞİD bombacılarını yakalayın da ölmeyelim.